No menu items!

kamala harris

Rusia ia ndalon hyrjen nënpresidentes amerikane, Kamala Harris

Rusia më 21 prill vendosi ndalime të udhëtimeve ndaj nënpresidentes amerikane, Kamala Harris, shefit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg dhe dhjetëra figurave të rëndësishme amerikane dhe kanadeze të tjerë, për shkak të sanksioneve që Perëndimi ka vendosur ndaj Rusisë lidhur...

Kamala Harris, 85 minuta në krye të shtetit më të fuqishëm të botës

Zv-Presidentja e SHBA, Kamala Harris u bë gruaja e parë në historinë e Amerikës, që mori fuqi presidenciale, pasi Joe Biden, iu nënshtruar një kontrolli shëndetësor. Harris, ishte kështu për 85 minuta, në krye të Shtëpisë së Bardhë, dhe në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img