No menu items!

italia

Pse Adriatik Llalla mund të mos ekstradohet në Shqipëri

Italia ka nisur shqyrtimin e dosjes së marrë nga pala shqiptare për ekstradimin e Adriatik Llallës, të dënuar me dy vite burg për deklarim të rremë dhe fshehje pasurie. Por, kushdo që mund të presë një ekstradim të shpejtë...

Makth për Italinë/ Kampionët e Europës në playoff, Zvicra shkon në Kupën e Botës

Kthehet makthi i Italisë për t’u kualifikuar në Botëror. Ashtu si përpara Botërorit në Rusi 2018 kur me Ventura, në playoff ndaj Suedisë, skuadra axurre nuk arriti të shkonte në eventin e madh historik, edhe tani, në mars, duhet...

Italia vë në rrezik kandidaturën për Euro 2028, ja arsyeja

Mundësia e krijimit të Superligës ende vazhdon të trazojë UEFA-n dhe përfaqësues të skuadrave më me emër në Europë. Kanë mbetur vetëm disa orë para afatit për dorëzimin e një dokumenti zyrtar në Gjykatën e Drejtësisë të BE-së me vëzhgimet...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img