No menu items!

infektime

48 të infektuar me COVID në gjithë vendin

jatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nuk është shënuar asnjë humbje jete për shkak të COVID-19. Ministria e Shëndetësisë tha se nga 1110 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 48 qytetarë, në këto bashki:14 në...

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19

Ulet numri i të infektuarve nga Covid-19 në 24 orët e fundit. Në raportin për përditësimin e të dhënave, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 55 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavius: 18 në Tiranë, 6 në Gjirokastër,...

Covid-19/ Rekorde të reja infektimesh në Gjermani dhe Rusi

Infektimet me COVID në Gjermani dhe Rusi prekin sërish të tjera maja të paaritura gjatë 2 viteve pandemi të koronavirusit. Mbi 248 mijë raste të reja u shënuan këtë 24-orësh në Gjermani, mbi 168 mijë në Rusi. Variantet e Omikronit...

Rekord infektimesh me koronavirus në 24 orët e fundit

Rastet pozitive me koronavirus shënuan këtë të enjte numrin më të lartë të infektimeve që nga nisja e pandemisë së Shqipëri. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit u konfirmuan mbartës të Sars Cov-2, 1,648 qytetarë nga...

Situatë alarmante/ Real Madridi, 11 të infektuar me koronavirus

Reali i Madridit do të luajë ndeshjen e fun dit të vitit në San Mames ndaj Atletikos së Bilbaos. Një ndeshje që vjen në momentin më të papërshtatshëm për klubin madrilen. Numri i të infektuarve në skuadër ka shkuar...

OBSH: Omicron dyfishon infektimet për tre ditë

Omicron është raportuar në 89 vende dhe numri i rasteve po dyfishohet deri në tre ditë në zonat ku ka transmetim të virusit thotë OBSH. Mbetet e paqartë nëse rritja e shpejtë e rasteve të Omicron është për shkak se...

Koronavirusi në Shqipëri/ VOA: Rriten rastet e reja, më pak viktima në javën e fundit

Në Shqipëri, rastet e reja me koronavirus u rritën lehtë gjatë javës së fundit (9-15 nëntor), ndërsa numri i viktimave shënoi një rënie. Por në spitale vihet re një dyfishim i pacientëve që trajtohen në terapi intensive. Sipas të dhënave...

Koronavirusi: 547 të infektuar dhe 7 viktima në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 547 raste të reja me COVID, ndërkohë që në spitalet COVID po marrin trajtimin mjekësor 154 pacientë. Fatkeqësisht koronavirusi u ka marrë jetën 7 qytetarëve: dy qytetarë nga Durrësi 50...

Ulet numri i viktimave dhe infektimeve nga Covid-19

Situata epidemiologjike në vendin tonë është përmirësuar në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije, se janë regjistruar 264 raste të reja me Covid-19, nga 2.640 testime të kryera. Të infektuarit kanë rezultuar në këto bashki: 133...

Koronavirusi, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë mbetet e rënduar. Ministria e Shëndetësisë bën me dije, se janë regjistruar 444 raste të reja me Covid-19, nga 2.680 testime të kryera. Të infektuarit kanë rezultuar në këto bashki: 213 në Tiranë, 25 në Elbasan,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img