No menu items!

hetim

Krimi i dyfishtë në familje, pistat ku po heton policia e Tiranës

Dy janë pistat kryesore në të cilat po heton policia në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur pasditen e së martës në rrugën “Islam Alla” në kryeqytet, ku Arsen Muskurti vrau vëllanë dhe kunatën e tij, Dritan dhe...

Berisha: Të rihetohet 21 janari, Rama ka përgjegjësi si organizator

Sali Berisha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama në lidhje me rihetimin e çështjes së 21 janarit. Gjatë një konferencë për mediat nga selia blu, ish-kryeministri Berisha u shpreh se në këtë çështje, nuk është hetuar fakti se Rama ishte...

Rama: Nuk i kam bërë presion SPAK-ut, kërkoj më shumë nga drejtësia

Kryeministri Edi Rama nuk e konsideron si presion, deklaratën e tij të pak ditëve më parë, ku tha se SPAK-u duhet të marrë nën hetim ish-kryeministrin Sali Berisha dhe presidentin Ilir Meta. Gjatë një komunikimi për mediat nga selia e...

Berisha: Basha i vetmi politkan shqiptar në hetim ndërkombëtar

I ftuar në Çim Peka Live, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në lidhje me dosjen e Toyota Yaris në ngarkim të Lulzim Bashës, ku sipas tij është i  vetmi politikan shqiptar me një hetim ndërkombëtar. Berisha ka theksuar gjithashtu se...

Ish-deputeti Myslim Murrizi akuzohet për pastrim parash dhe fshehje pasurie

Në Shqipëri policia ka paditur në prokurori ish-deputetin e Myslim Murrizi për fshehje të pasurisë, transaksione dhe depozitime të dyshimta parash, me qëllim pastrimin e tyre. Ish-deputeti Myslim Murrizi dhe familjarët e tij, thuhet në kallëzimin e policisë, kanë kryer...

Masakra në Deçan, pistat kryesore të hetimit

Autoritetet në Kosovë thonë se kanë dy apo tri pista që po hetohen lidhur me vrasjen e trefishtë që ndodhi më 26 nëntor në Gllogjan të Deçanit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Sabedin Mehmeti, gjatë një prononcimi për...

Juventus në hetim për mashtrim, 282 milionë euro fitime kapitale

Në hetimin e prokurorit të Torinos dhe “Guardia di Finanza” për llogaritë e Juventusit del edhe emri i Cristiano Ronaldos. Në fakt, ka hetime edhe për marrëdhëniet ekonomike mes klubit bardhezi e kampionit portugez. Do të kalohen në sitë...

Helmimi masiv, Prokuroria e Krujës nis hetimet: Do gjejmë përgjegjësit

Prokuroria e Krujës ka nisur hetimet për akuzën e "ndotjes së ajrit, ujrave dhe tokës me pasojë dëmtimin e shëndetit të njerëzve" lidhur me helmimin masiv të qytetarëve që ndodhi dy ditë më parë. Në njoftim thuhet se do...

“SPAK-u të hetojë që nga Presidenti nëse ka b*thë”, Murrizi: Ja pazari i rradhës Rama-Basha

Nga: Myslim Murrizi U “ emocionova” shumë nga propozimet e Lul Bardhit dhe Garze Bashës për “ndryshimet” Kushtetuese. Them propozime të çiftit Basha-Bardhi sepse shumica e Deputetëve të grupit parlamentar nuk kanë asnjë dijeni apo informacion se për çfarë bëhet fjalë? Sa...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img