Wednesday, June 7, 2023

formula 1

Vettel me Covid-19, ja kush e zëvendëson në garën e Bahrein

Piloti gjerman Sebastian Vettel, 4 herë kampion bote në Formula 1, ka rezultuar sot pozitiv me Covid-19. Për pasojë, ai nuk do të marrë pjesë këtë fundjavë në garën e Çmimit të Madh të Bahrein, gara e parë sezonale. Lajmin...

Akuza që po bën xhiron e botës, Hemilton: Kjo garë është e trukuar (Video)

Humbja e titullit kampion në xhiron e fundit nuk është kapërdirë ende nga Luis Hemilton. Edhe pse anglezi përgëzoi Maks Vershtapenin për fitoren, piloti ka hedhur akuza ndaj garës. Një video e Hemilton po bën namin nëpër rrjetet sociale. Është...

Garë e çmendur në Arabi/ Hamilton fiton dhe barazon Verstappen, titulli vendoset në Abu Dabi

Lewis Hamilton me Mercedes fitoi sot në mbrëmje garën e Çmimit të Madh të Arabisë Saudite, zhvilluar në pistën qytetase të Jeda, gara e parafundit e këtij sezonit në Formula 1. Një garë e çmendur, e ndalur dy...

Hamilton fiton në Katar dhe i afrohet Verstappen, Alonso ngjitet në podium pas 7 vitesh

Ka përfunduar Çmimi i Madh i Katarit në Formula 1. Në një pistë ku nuk priteshin parakalime, kanë ndodhur shumë të tilla. Edhe pse nuk pati një duel për kreun e garës, duelet për vendin e fundit të podiumit dhe...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img