Wednesday, June 7, 2023

fier

Zgjidhet kryetari i PD-së në Fier

Garë e fortë për kryetarin e ri të Partisë Demokratike në Fier. Pas përfundimit të numërimit të mbi 700 votave është zbuluar edhe emri i ri që do të drejtojnë PD-në e Fierit. Bëhet fjalë për Rrapi Gjika, i cili deri...

Alarmoi policinë, ja çfarë u gjet në valixhen e braktisur në Fier

Një valixhe e braktisur pranë një supermarket në Fier ka ngritur alarmin tek qytetarët. Pas mbërritjes së policisë u konstatua se valixhja ishte bosh dhe policia e ka larguar nga vendi. NJOFTIMI I POLICISENë orën 10:30, jemi njoftuar se në lagjen...

Në kërkim për dhunë ndaj gruas dhe djalit të mitur, arrestohet 50-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka vënë në pranga një 50-vjeçar të shpallur në kërkim për dhunë në familje. Sipas burimeve zyrtare, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim H. D., 50...

Skandal/ Ministrja për fëmijët pyetet për vrasjen e Mateos: Nuk kam kohë

Rrëmbimi dhe vrasja e fëmijës 8 vjeç Mateo Vasiu, ka tronditur opinionin publik shqiptar prej më shumë se 2 ditësh. Thirrjet për ndëshkimin kapital të tij vijnë nga të gjitha anët, ndërsa familjarët dhe të afërmit e fëmijës në Fier,...

Babai i Mateos: Dua drejtësi, të ma sjellin këtu autorin dhe ta varin

Babai i Mateos, 8-vjeçarit që u gjet i vrarë dhe i groposur në banesën e fqinjit të tij, ka folur për herë të parë për emisionin ‘Me zemër të hapur’ te Evis Ahmetit, ku ka treguar detaje rrëqethëse. Ai...

Rrëfimi i monstrës së Fierit që vrau 8-vjeçarin: E hodha në gropë dhe e mbulova

Dëshmia e 38-vjeçarit Klodian Çalamani lidhur me vrasjen makabër që ka bërë dje, duke rrëmbyer dhe më pas vrarë një fëmijë, vetëm 8 vjeç, tregon se nuk ka asnjë pikë pendese. Me t’u arrestuar dhe vënë në pranga, Çalamani u...

Familjarët kërkojnë dënim me vdekje për vrasësin e 8-vjeçarit: Të varet në mes të Fierit

Mes lotësh dhe britmash të afërmit e 8-vjeçarit të vrarë në fshatin Gracelli të Fierit, kërkojnë drejtësi. Ata kërkojnë dënimin me vdekje për autorin e vrasjes 38-vjeçari Klodian Çalamani, i cili i mori jetën vogëlushit në mënyrë makabre. “Të varet ai...

Flet xhaxhai i ‘Monstrës së Fierit’: T’i jepet dënimi më i rëndë

Xhaxhai i autorit të krimit makabër në Fier, ku u vra 8-vjeçari Mateo Vasia, ka folur për mediat. Vllasi Çalamani ka thënë se nipi ka qenë problematik dhe shpesh e këshillonte, por shtoi se nuk e dëgjonte. Prej vitesh...

Tezja e të miturit që u vra në Fier: Më dërguan foto, ishte masakruar

Tezja e 8-vjeçarit Mateo Vasia që u rrëmbye dhe u vra ditën e djeshme nga fqinji i tij në fshatin Grecallit të Fierit ka folur në emisionin “Me zemër të hapur” në News24. Ajo ka treguar bisedën e fundit...

Krimi barbar në Fier/ Basha: Këmbanë alarmi për të gjitha strukturat

Kryetari i Partisë Demokratike ka reaguar për ngjarjen e rëndë të mbrëmjes së djeshme në Fier, ku 38-vjeçari Klodian Çalamani rrëmbeu dhe vrau fëmijën e mitur të fqinjëve të tij. Basha thotë se është i tronditur nga kjo ngjarje e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img