No menu items!

fabrike

Rusia thotë se ka sulmuar një fabrikë të municionit afër Kievit

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë, Igor Konashenkov, tha se forcat ruse kanë shkatërruar një fabrikë të municionit afër Kievit. “Gjatë natës, sulmet ajrore me saktësi të lartë kanë shkatërruar një fabrikë municioni afër qytetit Brovari në rajonin e...

Rusia sulmon fabrikën që prodhon sisteme të mbrojtjes ajrore në Kiev

Ministria e Mbrojtjes në Rusi deklaroi se ka kryer sulme me raketa në drejtim të kryeqytetit të Ukrainës, Kiev. Rusia njoftoi se ka goditur një fabrikë në Kiev gjatë natës, e cila prodhon sisteme të mbrojtjes ajrore dhe raketa kundër...

E rëndë në Rusi/ 16 viktima nga shpërthimi i fuqishëm në fabrikën e kimikateve (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku të paktën 16 punëtorë kanë humbur jetën, si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në një fabrikë baruti dhe kimikatesh. Fillimisht u raportua se shtatë persona humbën jetën, por numri i...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img