No menu items!

evi kokalari

Kokalari reagon pas incidentit dhe paralajmëron Bashën: Do mallkosh ditën që humbe logjikën

Evi Kokalari, aktivistja politike në SHBA, e zgjedhur si pjesë e Komisionit të Rithemelimit të PD ka reaguar pas incidentit në selinë blu, ku ajo dhe Albana Vokshi u përfshinë në debat me dy militante të Lulzim Bashës. Në facebook,...

Kokalari: Eskobari nuk i dha krahë Bashës

Aktivistja republikane në SHBA Evi Kokalari ka komentuar vizitën e sotme Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar në zyrën e Lulzim Bashës. Duke e quajtur atë një ‘mos përkrahje të Eskobar ndaj Bashës’,...

Foltorja në Amerikë/ Kokalari: Do të vijnë shumë shqiptarë nga Florida dhe New Jersey

Aktivistja Evi Kokalari ka folur për foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha që do të mbahet këtë të dielën me shqiptarët që jetojnë në Amerikë. Ajo tha se në këtë takim përmes platformës së “Zoom“ do të marrin pjesë shumë shtetas shqiptarë,...

Kokalari: PD e themeluan burra si Berisha dhe Hajdari, po e shkatërrojnë Basha-Bardhi

Aktivistja e Partisë Republikane në SHBA, Evi Kokalari u shpreh nga 'Foltorja' e Fushë Krujës se PD u themelua nga burra si Sali Berisha dhe Azem Hajdari dhe po shkatërrohet nga Lulzim Basha e Gazment Bardhi. Kokalari dënoi sërish deklaratat...

Kokalari sulmon Bashën: Fiton vila përmes gjobave

Aktivistja Evi Kokalari ka qenë prezente në foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha në Sarandë. Ajo u ndal tek fakti se po sot në orën 17:00, në të njëjtën orë që niste foltoren Berisha, kreu i PD-së Lulzim Basha vendosi...

Kokalari: Berisha vjen në krye të PD-së dhe bëhet kryeministër, në vitin 2024 i hiqet ”non grata”

Aktivistja shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, e cila është pozicionuar në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha, ka bërë parashikimin e saj se çfarë do të ndodhë pas Kuvendit Kombëtar të PD-së në 11 dhjetor. Ajo tha në emisionin “Opinion” se...

Evi Kokalari: Dua ta shoh Sali Berishën edhe njëherë kryeministër

Aktivistja shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, ditën e sotme është shfaqur krah Sali Berishës në Foltoren e mbajtur në qytetin e Pogradecit. Në fjalën e saj ajo u shpreh se ka dëshirë që ta shohë edhe njëherë Sali Berishën si...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img