Wednesday, June 7, 2023

egjipt

Zbulimi: Mumja egjiptiane rezulton 1 mijë vite më e vjetër nga sa mendohej

Sipas një zbulimi të fundit, egjiptianët e lashtë kryenin mumifikime të sofistikuara të të vdekurve 1,000 vjet më herët sesa mendohej më parë Trupi i ruajtur i një fisniku të rangut të lartë të quajtur Khuwy, i zbuluar në vitin...

Video/ Rama vizitë zyrtare në Kajro, pritet në aeroport nga kryeministri egjiptian

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur ditën e sotme në Egjipt, ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare. Kreu i qeverisë ka publikuar në rrjetin social Facebook, pamjet e mbërritjes në kryeqytetin Kajro dhe ceremonisë së pritjes në aeroport nga...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img