No menu items!

bujqesi

Meta: Ndalja e rrënimit të bujqësisë e blegtorisë, detyrim patriotik

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’ pas deklaratës së një fermeri i cili është shprehur se rrezikon t’i mbyllet stalla. Meta shkruan se drama e blegtorë është ulur këmbëkryq prej kohësh në vend. Gjithashtu presidenti...

Berisha: Politikat e qeverisë për bujqësinë dhe fermerët, të dëmshme

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka vijuar takimet me qytetarët dhe këtë të mërkurë ka qenë në Durrës me kandidatin Ardian Muka. Berisha tha se qeveria Rama ka ndjekur një politikë shumë të dëmshme për bujqësinë dhe fermerët. Ai tha se kreu...

Bujqësia nuk pret rritje në vitin 2022

Zinxhiri bujqësor, që nga prodhimi, magazinimi, përpunimi dhe eksporti nuk pret rritje në vitin 2022. Çmimet e larta të inputeve bujqësore, heqja e skemës së subvencionit dhe mungesa e punonjësve e kanë rënduar klimën e bizneseve në bujqësi. Fermerët kanë...

Rama: Sot punojmë dyfishin e tokave në krahasim me 2013-ën

Kryeministri Edi Rama nuk i kurseu ironitë në lidhje me kritikat që bëhen ndaj qeverisë sa i takon sektorit të bujqësisë. I pranishëm në prezantimin e buxhetit për fermerët për vitin 2022, kryeministri iu përgjigj atyre që shkruajnë në ‘FB’...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img