No menu items!

bota

Përplasja e parë Rusi-Kinë? Ja çfarë shkruajnë mediat e Moskës

Kina ka refuzuar të furnizojë linjat ajrore ruse me pjesë avioni. Ky lajm është bërë i ditur nga një zyrtar rus i aviacionit, citojnë agjencitë ruse të lajmeve të enjten, pasi Boeing (BA.N) dhe Airbus (AIR.PA) ndaluan furnizimin me...

Kinë, 85% e qytetarëve do të flasin gjuhën mandarine deri në vitin 2025

Kina është duke lansuar një fushatë agresive për të promovuar gjuhën mandarine, duke thënë se 85 për qind e qytetarëve do të përdorin gjuhën kombëtare deri më 2025. Ky vendim mund të rrezikojë dialeketet rajonale kineze siç janë kantonese dhe...

Po sikur universi të mos kishte patur një fillim?

Nga Paul Sutter, Space.com Në fillim, kishte…Por ndoshta nuk ka pasur asnjëherë një fillim. Ndoshta Universi ynë ka ekzistuar gjithmonë, dhe një teori e re e gravitetit kuantik, zbulon se si mund të funksionojë.“Realiteti ka aq shumë gjëra, saqë shumica...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img