No menu items!

bosnje hercegovine

Rusia kërcënon Bosnjën: Nëse tenton të futesh në NATO, e pëson si Ukraina

Një zyrtar i lartë rus thotë se Bosnja dhe Hercegovina mund të përsojnë fatin e Ukrainës, nëse bashkohen me aleancën ushtarake të NATO -s . Deklarata e fortë u dha të enjten, ku ambasadori i Rusisë në Bosnje dhe Hercegovinë,...

Vuçiç dhe Dodik mund ta shfrytëzojnë Ukrainën për destabilizimin e Bosnjes dhe Kosovës

Ish-Përfaqësuesit e Lartë të Bashkësisë Ndërkombëtare, Christian Schwarz-Schilling dhe Valentin Inzko i kanë dërguar një thirrje urgjente liderëve të BE-së dhe NATO-s për ta mbrojtur Ballkanin Perëndimor dhe në veçanti Bosnje e Hercegovinën nga një skenar i ngjashëm me...

Përmbytet Bosnjë-Hercegovina/ Lumenjtë vërshojnë në rrethinat e kryeqytetit

Shumë zona të kryeqytetit dhe rajone të Bosnjë-Hercegovinës janë vërshuar nga ujërat si pasojë e reshjeve të dendura që vijojnë prej së enjtes. Bosnja po përjeton edhe rritje të rasteve me kovid ndërsa shirat do të prekin pacientët në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img