Wednesday, June 7, 2023

bordi i transparences

Ministrja Ibrahimaj tregon se deri kur do të funksionojë Bordi i Transparencës

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj thotë se qeveria mbështeti tregun e lirë, por theksoi se Bordi i Transparencës për çmimet e karburanteve dhe ushqimeve po funksionojnë për të ndihmuar qytetarët. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së...

Bordi i Transparencës rrit sërish çmimin e naftës

Bordi i Transparencës vendosi këtë të premte që çmimi i naftës të jetë 265 lekë për litër. Deri dje, nafta u shit në pikat e karburanteve me çmimin 258 lekë për litër. Ndërsa, benzina do të shitet me 241 lekë...

Kur do ndalojë së funksionuari Bordi i Transparencës? Përgjigjet Ahmetaj

Zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj deklaroi se kriza e çmimeve është shkaktuar nga agresioni rus dhe bllokimi i rrugëve të furnizimit. Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave, Ahmetaj u shpreh se për sa kohë do të ketë çmime abuzive,...

Anëtarët e Bordit të Transparencës duhet të japin dorëheqjen, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se anëtarët e Bordit të Transparencës për çmimet, duhet të japin dorëhqejen. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se ky bord duhet të pushojë menjëherë së funksionuari, pasi...

FMN rrëzon Bordin e Transparencës: Nuk ka nevojë për monitorim të çmimeve

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka rrëzuar Bordin e Transparencës. Qeveria ngriti dy borde, atë për karburantet dhe atë për ushqimet duke diktuar çmimet në treg, por përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar e cilësojnë të gabuar. Sipas tyre, nuk ka nevojë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always...
- Advertisement -spot_img