No menu items!

armepushim

Pas 3 ditësh luftime, hyn në fuqi armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës

Mbrëmjen e së dielës, hyri në fuqi një armëpushim mes Izraelit dhe militantëve palestinezë, pas 3 ditësh luftime në rripin e Gazës. Njoftimi për arritjen e armëpushimit u bë në deklarata të veçanta nga Xhihadi Islamik dhe më pas nga...

Erdogan i telefonon Putinit, kërkon armëpushimin në Ukrainë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar homologut të tij rus, Vladimir Putin, që të shpallë armëpushim në Ukrainë, të hapë korridoret humanitare dhe të nënshkruajë një marrëveshje paqeje, ka njoftuar zyra e presidentit turk. Pas një telefonate njëorëshe,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img