No menu items!

armando broja

Broja për dëmtimin: 2022-shi, viti më i vështirë i jetës sime

Futbollisti shqiptar, Armando Broja e ka cilësuar 2022-shin, vitin më të vështirë në jetën e tij. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Broja është shprehur se për shkak të dëmtimit, nuk ka mundur që të luajë për një periudhë të...

Çelsi në bisedime me Armando Brojën për një kontratë të re

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja është një ndër emrat më të lakuar të merkatos verore. Pas huazimit te Sauthempton sezonin e kaluar, 20-vjeçari është aktivizuar në dy ndeshjet e para të kampionatit me blutë e Londrës dhe sipas mediave, Çelsi...

Broja aktivizohet me Çelsin në ndeshjen e parë të kampionatit anglez

Armando Broja u aktivizua në fitoren që Çelsi arriti ndaj Evertonin me shifrat 0-1 ditën e djeshme, në ndeshjen e parë të kampionatit anglez. Tekniku gjerman, Tomas Tuhel i dha minuta sulmuesit të Kombëtares shqiptare në pjesën e dytë. Broja u...

West Ham do të ofrojë 30 milionë paund për blerjen e Armando Brojës

Skuadra e West Ham do të ofrojë 30 milionë paund për blerjen e sulmuesit të kombëtares, Armando Broja. Lajmi është bërë i ditur nga Sky Sports, sipas së cilës, 20-vjeçari është objektivi kryesor i ekipit anglez këtë merkato. Drejtuesit po punojnë për...

Video/ “Përkuluni përpara Armando Brojës”, Sauthempton çmendet me klasin e shqiptarit

Armando Broja ishte protagonist absolut në fitoren që ekipi i Sauthemptonin arriti në Kupën FA ndaj Uest Hemit me rezultatin 3-1. Ai u fut në pjesën e dytë, fitoi penallti dhe shënoi golin e tretë. Realizimi i 20 vjeçarit ishte...

Video/ Broja shënon supergol në sfidën e Kupës së Anglisë

Armando Broja nuk e ka ndërmend të ndalet. Pasi fitoi penallti në ndeshjen e FA Cup mes Sauthemtonit dhe Uest Hemit, radhën e pati goli. Sulmuesi shqiptar kontrolloi mjaft mirë topin në minutën e 90, teksa pas disa lëvizjesh...

Armando Broja gati për ndeshjen Angli-Shqipëri

Lajmi i madh që të gjithë e prisnin, erdhi nga Sauthemptoni: Armando Broja është gati për dy sfidat e fundit të Kombëtares, ndaj Anglisë dhe Andorrës. Konfirmimin e dha klubi anglez nëpërmjet një deklarate për shtyp, ku saktësoi se...

Armando Broja spektakolar, 20-vjeçari shënon golin e parë në Premier Ligë (Video)

Fantastik Armando Broja. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar golin e parë në Premier Ligë. Ai e nisi si titullar sfidën ndaj Lidsit dhe në minutën e 53 e dërgoi topin në rrjetë. Redmond u nis në kundërsulm dhe pasoi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img