No menu items!

SHOWBIZ

Arbana Osmani tregon kur do të nisë ‘Big Brother VIP 2’

Megjithëse sapo ka mbaruar “Big Brother VIP 1”, janë të shumtë ata që mezi presin që të fillojë edicioni i dytë. Moderatorja e spektaklit Arbana Osmani, e cila zbuloi lajmin se është në pritje të një fëmije, konfirmoi se edicioni...

Iliri zbulon se çfarë i tha Donaldi në momentin e fitores

Mbrëmjen e djeshme në post “Big Brother VIP”, e gjithë vëmendja ka shkuar tek fituesi i madh, balerini Ilir Shaqiri. Në fjalën e tij ndër të tjera, Iliri ka treguar se çfarë i ka thënë Donaldi kur e ka përqafuar...

Fitoi “Big Brother VIP”, mediat italiane shkruajnë për triumfin e balerinit Ilir Shaqiri

Fitorja e Ilir Shaqirit ka tërhequr vëmendjen e mediave italiane. Edicioni i parë i “Big Brother Vip Albania” përfundoi të premten pas katër muajsh spektakël televiziv, ku mori pjesë edhe Ilir Shaqiri, i cili arriti të fitojë dhe çmimin...

Pas puthjes me Beatrix, flet Donaldi: Ja çfarë prisja nga Bora

Puthja e Donaldit me Beatrix është komentuar gjatë kudo. E gjitha kjo prej faktit se aktori tha se kishte rënë dakord me ish të dashurën, Bora Zemani se do të hynte vetëm e do të dilte vetëm nga shtëpia...

Beatrix ndihet në siklet për spektaklin e sotëm

Beatrix ndihet shumë në siklet për spektaklin e sotëm. Shkak mendohet të jetë frika se në spektakël do të diskutohet edhe afrimiteti i saj me Donaldin. Ditët e fundit ata nuk janë kuryser duke shkëmbyer puthje, përqafime dhe përkedhelje me njëri-tjetrin. Nuk...

Fifi publikon këngën e krijuar në “Big Brother”

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Fifi ka publikuar këngën e re tekstin e së cilës e shkroi gjatë kohës që ishte pjesë e Big Brother VIP. Muzika dhe teksti është shkruar nga Fifi, ndërsa producent i këngës është Bruno. Kënga...

Fifi vendos të largohet përfundimisht nga shtëpia e “BBV”

Pas ngjarjes së ndodhur gjatë spektaklit të së martës për Fifin është marrë një vendim. Një gjendje e rënduar emocionale u bë shkak që ajo të mendonte dy herë qëndrimin brenda shtëpisë. Pikërisht drekën e sotme ajo ka vendosur që të...

Alvisa rikthehet në ‘Përputhen’, ja reagimi i konkurentëve

Dje në puntatën e ‘Për’puthen’ u rikthye Alvisa Qarri, vajza më e përfolur e momentit nga një reality-show. Ajo u bë protagoniste e dramës, e cila përfshin ish-të dashurin e saj Hysenin si edhe konkurrentin Bashkim. “Motivimi im ishte i qartë...

Pas refuzimit për darkën romantike, Sarah dhe DJ PM puthen në buzë

Marrëdhënia mes dy banorëve të “Big Brother VIP”, Sarah Berisha dhe Dj PM, është me shumë ulje e ngritje. Në një moment duken shumë të afërt dhe më pas duket se afrimiteti i tyre merr një rrjedhë krejt ndryshe. Duket...

Meridiani nuk ia përton Einxhelit: Çfarë pune bën ti?

Hyrja e dy banorëve të rinj në shtëpinë e “Big Brother” duket se ka sjellë tensione mes banorëve. Ditën e djeshme, Einxhel dhe Meridiani janë përfshirë në një debat për shkak të famës që ka secili prej tyre. Ata po...

Aktori i njohur turk rrezikon të dënohet me katër vite burg, ja arsyeja

Aktori i njohur turk Burak Özçivit, i cili mbahet mend nga popullata femërore për rolin e tij të bukur Bali-beg në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, mund të dënohet me burg. Sipas raportimeve të mediave të huaja, Burak akuzohet për sharje...

BBV/ Fifi pajtohet me Ilirin

Mbas spektaklit të djeshëm duket se marrëdhënia mes Fifit dhe Ilirit është qetësuar dhe se ata i kanë sqaruar keqkuptimet mes njëri-tjetrit. Ishte Iliri ai që e bëri hapin e parë duke e puthur këngëtaren në ballë,për të treguar dashamirësinë...

Big Brother Vip, vazhdon debati mes Ilirit dhe Fifit

Debati mes Ilirit dhe Fifit vazhdoi edhe mëngjesin e sotëm. Duket se Ilirit nuk i ka dal inati me Fifin dhe vazhdon duke mos e pranuar ofendimin që ajo i bëri atij. “Je shumë dobët si njeri.Ti nuk ke shans...

Arjola Demiri: Meshkujt kanë frikë nga unë, nuk më përballojnë

Kanë vazhduar diskutimet e banorëve të Big Brother VIP lidhur me tema të ndryshme. Gjatë diskutimeve ishte aktorja, Arjola Demiri e cila mori vëmendjen pas një deklarate që bëri lidhur me meshkujt. Ajo ndër tjera tha se meshkujt kanë...

Ndërron jetë aktorja e njohur turke, Semra Dinçer

Aktorja turke, Semra Dinçer ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare. Aktorja, e njohur më së shumti për shqiptarët me rolin e saj në “Kuzey-Guney” vuante nga kanceri në mushkëri. Lajmin e trishtë e bëri me dije këngëtari Haluk Levent...

Alec Baldwin flet për herë të parë pas vrasjes aksidentale në xhirimet e filmit “Rust”

Alec Baldwin ka thyer heshtjen duke folur për herë të parë pas aksidentit fatal në xhirimet e filmit të tij “Rust”, i cili rezultoi me vrasjen aksidentale të kineastes Halyna Hutchins, nga aktori i famshëm. ‘Nuk jam i autorizuar të...

‘Ta tregoj nesër unë ty’/ Plas sherri në Big Brother VIP

Tensionet mes konkurentëve Ilir Shaqiri dhe Donald Veshajt janë rritur në shtëpinë e Big Brother. Teksa ishin duke zhvilluar provën e javës, Ilir Shaqiri është kapur me Donaldin për shkak të shakave dhe të batutave të këtij të fundit. Ilir...

Fifi përlotet kur flet për Granitin: Më pëlqen shumë

Fifi është përlotur për shkak të situatës që është krijuar në shtëpi dhe ndarjeve të banorëve në grupe. Mbrëmjen e kaluar, teksa fliste me Beatrixin duke i shpjeguar situatën në të cilën ndodhej, pranë tyre u afrua dhe Graniti. Gjatë...

Big Brother/ Fifi provokon Granitin, ia vendos këmbët afër ‘barkut’

Pas situatës së krijuar disa ditë më parë, kur Graniti i tha Fifit se e do si motër, dyshja është rikthyer sërish me ngacmime. Ka qenë Fifi ajo që i ka vendosur këmbët Granitit në prehërin e tij dhe...

Mbesa e ish-Presidentit: Për 100.000 euro vrapoj nudo nëpër Tiranë

Beniada Nishani, mbesa e ish-presidentit Bujar Nishani njihet për stilin e saj dhe faktin se si modele nuk ka asnjë kompleks. Gjatë bashkëbisedimit me banorët e "BBV", Beniada është pyetur se çfarë do të bënte po t'i ofroheshin 200.000...

Fifi përplaset keq me Monikën: Ta tregoj unë ty

Fifi është përplasur ditën e sotme me aktoren Monika Lubonja në shtëpinë e "BBV". Në fakt debati mes tyre nisi që në orët e para të ditës dhe mesa duket ka vijuar akoma. Ajo që bën habi është fakti...

Fifi i harron fjalët e Granitit, i jep për të ngrënë

Fifi u shkatërrua emocionalisht pas deklaratës së Granitit se ky i fundit e shikon si motër. Për të u kërkua ambulanca, mirëpo kjo skenë nuk u tregua nga Big Brother, por lajmi u shpërnda me video në rrjetet sociale. Fifi...

Çmenduri në Big Brother VIP/ Fifi dhe Paloma puthen në buzë (Foto)

Në Big Brother Vip ka ardhur puthja e parë në buzë nga Fifi, por nuk është me Granitin, ashtu siç të gjithë prisnin. Ka qenë Paloma ajo që ka shkëmbyer puthjen në buzë me këngëtaren, ndërkohë që aty afër ka...