Wednesday, June 7, 2023

140 milionë euro mashtrim, Gjykata e Tiranës vendos “arrest shtëpie” për kinezin

Must Read

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka ndryshuar masën e sigurisë nga “Arrest me burg” në “Arrest shtëpie”, për shtetasin kinez, Liangbin Chen.

Chen nuk duhet të largohet nga banesa e tij dhe gjykata ka urdhëruar prokurorinë që të bëhet ruajtja e tij 24 orë nga punonjësit e policisë.

Liangbin Chen u arrestua në muajin korrik në aeroportin e Rinasit. Ai është në kërkim nga autoritetet kineze për mashtrim me pasoja të rënda.

Vlera e mashtrimit për të cilën kerkohet nga autoritetet kineze shkon në 140 milionë euro.

- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img
Latest News

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img